ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3295074
*
nr 329 5074
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 12:16:25
1
200 kr
24/9 07:46:54
2
200 kr
27/9 15:29:42
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Pigtittare
nr 329 5074
Pigtittare
1800-tal
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 12:16:25 | 1 | 200 kr |
24/9 07:46:54 | 2 | 200 kr |
27/9 15:29:42 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53